Drogi czytelniku,
 
oprócz aktywności stricte koncertowej ważną część mojej działalności artystycznej stanowi nauczanie i propagowanie improwizacji w postaci stacjonarnych zajęć, w formie grupowych kursów oraz w nowatorskiej formule kursów on-line. Jestem założycielem i pomysłodawcą ImPro Akademii – www.improakademia.pl – projektu, który umożliwia szerokiemu gronu osób naukę improwizacji.
 
Improwizacja zaczyna przeżywać swój renesans również w Polsce, przestaje być postrzegana jako umiejętność „dla wybranych”.
Dzięki ukończonym kolejnym studiom w klasie znakomitego improwizatora prof. Wolfganga Seifena moje zamiłowanie do tej sztuki znacząco się pogłębiło. Nieustannie rozwijam swoją wiedzę, doświadczenie w tym zakresie. Czynię to z wielką radością i zaangażowaniem, ponieważ improwizacja to moja pasja
 
 

Z moich licznych obserwacji wynika, że im wcześniej zaczynamy doświadczenie z tą sztuką, tym łatwiej będzie ją rozwijać i pokonywać wewnętrzne opory przed jej publiczną prezentacją. Improwizacja wpływa znacząco na poprawę kreatywności, myślenia, lepszego rozumienia i interpretacji zapisanych już utworów. Stajemy się jednocześnie kompozytorem oraz wykonawcą własnego dzieła. Często przywołuję na zajęciach porównanie improwizacji do nauki nowego języka obcego. Na początku uczymy się alfabetu, słów, ortografii, gramatyki, aby później móc w swojej muzycznej wypowiedzi kreować całe zdania.

NIGDY NIE JEST ZA PÓŹNO BY ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z IMPROWIZACJĄ
 
Zapraszam Cię serdecznie do kontaktu ze mną w sprawie kursów improwizacji, które chciałbyś zorganizować w swojej instytucji, szkole itp.
Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
 

mail: biuro@improakademia.pl

telefon: +48- 736-845-689